Klasifikace
Zápis do ZUŠ Rosice

Vítáme Vás na stránkách Základní umělecké školy v Rosicích!

Základní umělecká škola sídlí od ledna 1997 v budově Na Schodech 239.
Na škole se vyučují 3 obory:

V hlavní budově Na Schodech působí obor hudební. Obor výtvarný a taneční se nachází na rosickém zámku, Žerotínovo nám. 1.

Umělecká činnost všech tří oborů je pestrá a bohatá. Každý měsíc se konají žákovské koncerty, v prosinci pořádáme vánoční koncert a v červnu koncert závěrečný v rámci hudebního festivalu ZUŠ Open. Oba koncerty jsou spojeny s výstavou prací žáků výtvarného oboru. Učitelé pořádají každý rok v březnu koncerty učitelů, které mají již mnohaletou tradici. Květen patří absolventským koncertům a žáci se také podílejí na Hudebních slavnostech. Pro MŠ a ZŠ připravujeme výchovné koncerty. Výtvarný obor také pravidelně pořádá vlastní výstavy prací svých žáků. Naši nejlepší žáci se zapojují do národních uměleckých soutěží, v nichž dosahují vynikajících výsledků.

Nemůžeme zde uvést úplně všechny akce, kterých se žáci školy během roku účastní, ale historie a fotogalerie dokazují, jak rozsáhlá je činnost ZUŠ. Je to zásluha celého učitelského kolektivu, který tvoří kvalifikovaní pedagogové. Někteří z nich působí také na vysokých školách nebo jsou činní jako výkonní umělci.

Mnoho našich absolventů nadále provozuje umění jako svého koníčka a někteří působí i jako profesionálové.

Cílem naší školy je zprostředkovávat žákům co nejužší kontakt s uměním a probouzet v nich zájem o jednotlivé umělecké obory.

V následujícím odkaze naleznete střípky z naši historie.

Na tomto odkazu naleznete informace k volným pracovním pozicím.

Volné pracovní pozice

Zde nabízíme aktuální přehled zaměstnanců školy.

Zaměstnanci ZUŠ Rosice